Wiedza to podstawa
W ramach kompleksowej obsługi naszych klientów, oferujemy szkolenia w zakresie malowania proszkowego. Szkolenia dopasowywane są do indywidualnych potrzeb i wymagań zainteresowanych. Tematyka o charakterze ogólnym, informacyjnym dla osób pragnących zapoznać się z problematyką malowania farbami proszkowymi, jak i o charakterze specjalistycznym podnoszące kwalifikacje osób zatrudnionych w malarniach proszkowych oraz pracowników nadzoru. W tym przypadku oprócz informacji teoretycznych przewidziany jest udział w zajęciach praktycznych. Szkolenia odbywają się u klientów jedynie na urządzeniach marki Gema. Przykładowe scenariusze:

Poznaj przykładowe scenariusze warsztatów szkoleniowych
Szkolenie omawiające podstawowe zjawiska fizyczne wykorzystywane w procesie malowania proszkowego, oraz elementy składowe prawidłowo skonstruowanej lakierni.
Podstawowe informacje dotyczące budowy farby proszkowej, polimeryzacji, termoutwardzania i termoplastyczności.
Różnice między technikami mokrymi i suchymi, „klatka Faradaya” i inne „niewidzialne oczywistości”.
Typowe usterki lakiernicze: przeładowanie, niedomalowanie, rybie oczy, dziurkowanie…
Przebicia, wyładowania iskry i wybuchy czyli dlaczego uziemienie jest najważniejsze.


Co się zepsuło: aplikacja, lakier czy piec? Co z tym zrobić: naprawić, poprawić czy przemalować?
Wtrącenia, przebarwienia, pryszcze i firanki – skąd to się bierze?
Obsługa codzienna, okresowa i drobne naprawy. A może wystarczy korekcja?
Jedna kabina, a różne pistolety. Wybuchnie?
A w tym czasie zmieniło się kilka drobiazgów…. Inżektory, pompy, powielacze. A jutro???

Skorzystaj z pomocy specjalistów
Podczas prób lakierniczych, zarówno obecnym jak i przyszłym klientom, oddajemy do dyspozycji naszą lakiernię doświadczalną wraz z zespołem doświadczonych specjalistów w dziedzinie malowania proszkowego. Dobieramy optymalny układ pistoletów oraz parametry napylania niezbędne do satysfakcjonującego i ekonomicznego pomalowania detalu dostarczonego przez klienta. Jakość uzyskanej powłoki lakierniczej jest na bieżąco monitorowana w naszym przyzakładowym laboratorium, a sam proces napylania proszkiem jest dostępny online dzięki zainstalowanym kamerom.