VALSPAR-INVER

Farby proszkowe

karton-2
karton

INVER-VALSPAR jest dziś częścią Valspar Corporation, amerykańskiego producenta powłok ochronnych o zasięgu globalnym.

Z niedużego zakładu produkującego lakiery założonego w Minneapolis w USA w 1806r. Valspar przekształcił się w dużego producenta farb ciekłych i proszkowych , notowanego  na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Obroty Valspar w 2015r. wyniosły 4,4 mld $. Zatrudnia ponad 12.000 pracowników w 25 krajach.

Zasięg swojego działania firma Valspar powiększała m.in. kupując fabryki  innych producentów (np. Dexter  Corporation, Lilly Industries). W 2006r. Valspar przejął fabryki farb proszkowych H.B.Fuller w USA oraz w Anglii, rozpoczynając tym samym produkcję farb proszkowych w Europie. W czerwcu 2013r. Valspar nabył europejskie fabryki farb ciekłych i proszkowych należące do Grupy Inver.

EKO-BHL zajmuje się dystrybucją farb proszkowych na polskim rynku od 25 lat. W 1998r. wprowadziliśmy na nasz rynek farby H.B.Fuller / Valspar. W wyniku zmian własnościowych zajmujemy się dziś dystrybucją farb proszkowych produkowanych przez INVER-VALSPAR  w fabrykach w Polsce (Dębica), we Włoszech, w Anglii. Jest to bogaty wybór wysokiej jakości powłok przeznaczonych do malowania detali „pracujących” w pomieszczeniach zamkniętych  oraz przeznaczonych do ekspozycji zewnętrznych, w szerokiej palecie kolorystycznej, o różnym stopniu połysku oraz z różnymi efektami metalicznymi.

INVER-VALSPAR kontynuuje produkcję architektonicznych powłok proszkowych znanych pod nazwą  SYNTHA PULVIN (Synthatec), zapewniających długotrwałą ochronę antykorozyjną elementom aluminiowym i ze stali ocynkowanej oraz efektowne, piękne i trwałe wykończenie. Powłoki SynthPulvin w naszej strefie klimatycznej objęte są gwarancją producenta do 30 lat, natomiast SynthPulvin Premium do lat 40. Okres gwarancji dla obiektów zlokalizowanych na terenach nadmorskich i przemysłowych ustalany jest po konsultacjach z producentem. Powłoki SynthPulvin  mogą być napylane wyłącznie w lakierniach proszkowych legitymujących się licencją producenta na ich stosowanie. (www.synthapulvin.co.uk )

Ostatnio firma INVER-VALSPAR wprowadziła na rynek, z myślą o zastosowaniu w architekturze, nową serię powłok, tzw. Color Colllection 15. Wszystkie powłoki tej serii  posiadają atesty GSB i Qualicoat, Class 2, stanowią zestaw współgrających ze sobą pięknych odcieni.