Napisane przez admin

Producent farb termoplastycznych Plascoat Systems Limited przejęty przez Axalta Coating Systems

 

Filadelfia, Pensylwania (USA) – 16 sierpnia 2017: Axalta Coating Systems (NYSE: AXTA), wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, podpisała umowę przejęcia firmy Plascoat Systems Limited, czołowego dostawcy termoplastycznych farb proszkowych, od spółki International Process Technologies (IPT) Ltd. Nie ujawniono warunków finansowych umowy.

Firma Plascoat powstała w 1952 r. i jest pionierem na polu badań naukowych w zakresie receptur, produkcji i aplikacji termoplastycznych farb poliolefinowych. Czołową pozycję w branży zawdzięcza między innymi bogatemu asortymentowi produktów, który obejmuje PPA 571, elastyczne i trwałe farby z tworzywa sztucznego do stosowania na zewnątrz; Talisman, odporną na zużycie, wytrzymałą farbę z tworzywa sztucznego stosowaną powszechnie w branży powlekania koszy do zmywarek; czy Plascoat PPA 571 Aqua, unikalną farbę do rur wody pitnej; jak również wiele innych wysokowydajnych farb spełniających najsurowsze normy branży.

„Na przestrzeni ostatnich 65 lat firma Plascoat była liderem w zakresie opracowywania innowacyjnych, ekologicznych farb zapewniających klientom z całego świata wysoką odporność na korozję” – mówi Michael Cash, Senior Vice President and President, Industrial Coatings w Axalta. „Z przyjemnością wykorzystamy tę wiedzę i doświadczenie do rozwinięcia dotychczasowej działalności firmy Axalta w branży termoplastycznych farb proszkowych, dostarczając klientom jeszcze bardziej innowacyjne produkty i rozwiązania”.

„To znakomita okazja dla Plascoat, żeby rozwinąć działalność, rozszerzyć
ofertę i połączyć siły z firmą, która koncentruje się na innowacyjnych produktach, najlepszej obsłudze klienta i jak najmniejszej ingerencji w środowisko naturalne”
– mówi Jeremy Stoke, Chairman, IPT Ltd. „Z optymizmem spoglądamy w naszą wspólną
przyszłość z Axalta”.

W ramach umowy Axalta nabywa oba zakłady produkcyjne Plascoat w Anglii (Farnham) i Holandii (Zuidland). Więcej informacji o produktach firmy Plascoat Systems Limited można znaleźć na stronie www.plascoat.com.

O Axalta Coating Systems

Axalta jest wiodącą światową firmą koncentrującą się wyłącznie na materiałach lakierniczych, która oferuje swoim klientom innowacyjne, kolorowe, piękne i niezawodne rozwiązania. Nasze lakiery przeznaczone są dla producentów samochodów, warsztatów renowacyjnych zajmujących się naprawą samochodów osobowych i dostawczych, dostawców silników elektrycznych i rurociągów oraz branży budowlanej i projektowane są z myślą o zapobieganiu korozji, zwiększaniu wydajności i zapewnianiu trwałości powlekanych powierzchni. Bazując na ponad 150 latach doświadczeń w branży lakierniczej, 13 600 pracowników firmy Axalta stale poszukuje sposobów, by jeszcze lepiej służyć ponad 100 000 klientów w 130 krajach, oferując im najlepsze systemy lakiernicze i techniki ich aplikacji.

/źródło: http://www.axaltacs.com/pl/pl_PL/news-releases/axalta-to-acquire-plascoat-systems-limited.html/