„Oferujemy Państwu kompleksową pomoc z zakresu ochrony środowiska:”
„Oferujemy Państwu kompleksową pomoc z zakresu BHP:”
„Jeżeli chcemy otworzyć lakiernię proszkową i być w zgodzie z Ochroną Środowiska, to zgodnie z obowiązującymi przepisami musimy:”
Starostwo na podstawie danych operatów wydaje decyzję (pozwolenie) na wskazanych warunkach i określa jej termin ważności. W indywidualnych warunkach należy się starać o pozwolenie zintegrowane (określa Starostwo).
„Po rozpoczęciu działalności należy pamiętać o:”
W prowadzonej przez Państwa działalności nie należy zapominać o:
Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku o odpadach stanowi nie tylko niezwykle ważny krok w kierunku integracji Polski z Unią Europejską, ale również ważny element strategii gospodarowania odpadami dla licznych przedsiębiorstw, zwłaszcza biorąc pod uwagę wiele nowych obowiązków i uwarunkowań. W rozumieniu nowej ustawy: odpady oznaczają każdą substancję lub przedmiot należący do jednej z kategorii (określonych w załączniku do ustawy), których posiadacz pozbywa się, zamierza się pozbyć, lub do ich pozbycia jest zobowiązany.
„Postępowanie z odpadami powinno przebiegać w kilku etapach. Schemat postępowania z odpadami powinien obejmować:”
Ustawodawca za główny uznaje obowiązek zapobiegania powstawaniu odpadów lub utrzymania ich ilości na możliwie najniższym poziomie przez stosowanie odpowiednich form usług oraz produkcji lub surowców i minerałów i to zarówno na etapie planowania, projektowania, jak i przy wytwarzaniu produktów, podczas i po zakończeniu użytkowania tych produktów.
Wykorzystanie odpadów według ustawy może polegać na ich użyciu w celach energetycznych, budowlanych, jako surowców wtórnych, dla kształtowania powierzchni ziemi, nawożenia lub ulepszania gleby bądź dla innych potrzeb, pod warunkiem, że nie spowoduje to szkód w środowisku.
Unieszkodliwianie odpadów to poddanie ich procesom przekształcenia biologicznego, fizycznego lub chemicznego, które spowoduje, że odpady nie będą powodowały zagrożeń dla zdrowia lub życia ludzi i dla środowiska. Z masy odpadów, które są przeznaczone do unieszkodliwiania należy uprzednio wyselekcjonować odpady nadające się do odzysku. Dopuszczalnym sposobem unieszkodliwiania odpadów jest także ich składowanie, z zachowaniem wymagań przewidzianych ustawą.
Informacji udziela:
Małgorzata Pekról
(61) 653 48 40/41
+48 600 078 204